Rozhovor s Janem Pšikalem

Jméno: Jan Pšikal

Narozen: 20. ledna 1983

Pozice: Záložník

Dobrý den Honzo, jsme rádi, že i ty jsi ochoten podělit se o svoje názory a zkušenosti s našimi fanoušky. Jsi stabilním členem základního kádru a Tvoje výkony rozhodně patří mezi ty, které náš tým zdobí. Ve středu hřiště odvedeš poctivý kus práce. Hrával jsi i v Blansku na postu záložníka?

V Blansku jsem ze začátku moc nehrál, od 6 kola se to zlomilo a já hrával ve středu zálohy, ke konci jsem si zkusil i post běhavýho pravýho záložníka, ale to nebylo pro mě :)

Můžeš srovnat Blanenský tým a současný tým Rosic, co se týká výkonnosti a také perspektivy našeho mužstva v divizi?

V době když jsem byl v Blansku, tak to vypadalo, že z hlediska perspektivy je to tam na dlouhou dobu vyřešené, ale utekl rok a mají teď existenční problémy a nikdo neví jak to tam bude. A z hlediska výkonnosti to tam bylo tak stejné. Taky hrávali hráči co toho moc nenatrénovali (Martin Sehnal - Raďa Šimek) ale zato oba umí rozhodovat zápasy a to je v danou chvíli rozhodující. Ale parta tam byla skoro stejně dobrá jako je v Rosicích.

Na jak dlouho jsi se upsal Rosicím, a co hodláš dělat po vypršení smlouvy? Zůstaneš, pokud by měl klub zájem?

V Rosicích jsem asi už 8 let. Měl jsem sice 3 půlroční přestávky v podobě hostování, ale i tak se už považuju skoro za Rosičáka. Chci hrát za Rosice dokud to zdraví dovolí

Kdo byl a je Tvým fotbalovým vzorem?

Strašně se mi líbí hra Arsenalu. Takže se mi hodlě líbí Fabregas a Rosický A taky Petr Švancara jako bavič :)

S kým si nejlíp rozumíš na hřišti, a s kým v kabině?

Na hřišti si nejlíp rozumím s Petrem Malatou, jelikož ať kopnete balon kamkoliv on je schopný ho doběhnout a dát z toho gól. Ale i s Ondrou Dufkem a Lukášem Rutmarem. Škoda že Emanuel Kačerbajor neumí moc nahrát :). Nerad bych na někoho zapoměl. A jelikož se s klukama vídáme i mimo hřiště, myslím si že máme nejlepší partu na jižní Moravě. Dá se tedy říct že jsme jedna velká fotbalová rodina.

Máš svého maskota? Prozradíš nám, jestli máš svoje rituály před zápasem a jaké to jsou?

Přítelkyně s pejskem na zápase, ale nevím zda se to dá považovat za maskota. Rituál mám dát dobrou první přihrávku a chytit se.

Hraješ od žáčků na postu záložníka?

Ne, začínal jsem jako útočník, záložník jsem od 18 let v Rosicích.

Co říkáš návštěvám rosických fanoušků na zápasech?

Je to super když vám fandi 300 lidí, někdy se teda stane že se jim nelíbi jak to hrajeme. Ale pokud se vyhrává tak fandí výborně a já jen doufám že to bude pokračovat i v roce 2010 a tímto bych jim chtěl poděkovat za podporu.

Jsem rád, že sis na nás udělal chvilku času a odpověděl na dotazy. Doufáme, že se Ti bude dařit i nadále a budeš mám dělat radost góly a přihrávkami na ně. Za všechny sportovní fandy

Franta Pokorný